Bireysel Referanslar

Hayatımı aydınlatan iki ışık, Burcu ve Gülden’le tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Yaşam koçluğu eğitimi almaya karar verdiğimde içgüdülerim beni Nish’e getirdi. Gülden’i gördüğüm an doğru yerde olduğumu anladım. Hem konuya olan hâkimiyeti ve bilgisi hem de büyüleyici enerjisi beni çok etkiledi. Şimdi her gün sezgilerime teşekkür ediyorum. İcerigi çok yoğun olan dersleri sabirla ve eğlenceli bir şekilde anlatan, koçluğu öğretirken kendimi de öğrenmemi sağlayan, gecmisten gelen bağlarımızın bizi bir kez daha buluşturmasına çok sevindiğim canım Burcu, iyi ki varsin.   Ben bu iki insanı tanıdığım ve burada eğitim aldığım için çok mutluyum.

Teşekkürler.

Pınar Ketrez

-o-

JOHN KEATING KİMDİR?  Siz google da arama yapmadan ben size hatırlatayım. Ciddi, disiplinli, sıkıcı, bunaltıcı ama akademik çevrelerde yüksek bir saygınlığı olan okulda çalışmaya başlayan, ders kitaplarını yırttıran ve öğrencilerine” Carpe Diem” Anı Yaşama felsefesinin farkındalığını yaşatan sıra dışı İngilizce öğretmenidir.  Şimdi biraz daha zor bir soru KATHERINE ANN WATSON KİMDİR? Bir kız kolejinde öğrencilerine yürümeleri gereken yolun  onlara gösterilmiş olan yol değil, kendilerinin seçeceği yol olduğunu  anlatmaya çalışan sanat tarihi öğretmenidir.  Bu öğretmenler ile tanışmak ister misiniz? O zaman Ölü Ozanlar Derneği  filminde Robin Williams  yada Mona Lisa’nın gülüşü filminde Julia Roberts ‘ı  izlemeniz gerekiyor.  Bu yazı sizinle buluştuysa muhtemelen siz koçluk ile tanışmak isteyen bir kişisiniz. Size özel, tek, benzersiz kısaca “unique” bir eğitim yada hizmet almak isterseniz ki bunu hak ediyorsunuz size Nish coaching ekibi ile mutlaka tanışmanızı öneririm. Bir gün sizinle Nish ofisdeki kahve sohbetinde karşılaşırsak o zaman size sorum şu olacak Julia Roberts  mı yoksa Gülden Üner mi daha güzel gülüyor? Tanışacağımız günü iple çekiyorum.

Sevgiler

Olcay Tanla Demirbilek 

Yaşam Koçu ve NLP Uzmanı

 -o-

Yirmi yıl boyunca uluslararası büyük kurumsal firmalarda çalıştım, özellikle son birkaç yıldır hep bir arayış içinde “yapmak istediğim iş bu değil, bulunmam gereken yer burası değil” diye düşünür hale gelmiştim. Kurumsal iş hayatına veda ettikten sonra gerçekten yapmak istediğim işi buldum ve koçlukla tanıştım. Nereden eğitim alabilirim diye birçok yer araştırdım ve görüştüm ama hiçbiri bana hitap etmedi, ta ki Nish Coaching in kapısından içeri girip Gülden Üner Hanım’ın o sıcak, içten, samimi, doğal konuşmasıyla karşılaşıncaya kadar. O an, “ işte burası” dedim kendime ve hiç düşünmeden kararımı verdim. O kapıdan içeriye girdiğimde aldığım enerji, huzur bambaşkaydı. Oldum olası fazla ticari hava kokan yerleri  sevmediğim için tam aradığım yer burası diye düşünmüştüm ve yanılmadım da.

Nish Coaching te, Yaşam Koçluğu, NLP eğitimlerimi tamamladım ve koçluk yapmaya başladım. Almak istediğim diğer eğitimleri de yine Nish Coaching ten almaya devam ediyorum.  Eğitimleri almaya başladıktan sonra hayatımda çok şey değişti, öncelikle ben değiştim tabi. Kendime vermiş olduğum en büyük hediye bu eğitimler oldu, bu yüzden kendimi tebrik ediyorum:)

Sevgiyle, bol kahkahayla ve tavan yapmış enerjiyle birlikte gerçek anlamda eğitim alınabilecek yegane bir yer Nish Coaching.

İyi ki o kapıdan girmişim :)

Olga Eylem Öztürk

Yaşam Koçu ve NLP Uzmanı

-o-

Eşimle çok ciddi sorunlar yaşadığım bir dönemde koçluk almaya karar verdik. Gülden ile çalışmaya başladıktan sonra ikimizde de değişimler başladı. Evliliğimize yüklediğimiz anlamların farklılıklarını keşfettikçe birbirimize yaptığımız haksızlıklarıda gördük. Çok ilginç şeyler yaşadık bu dönem boyunca. Birbirimizi yeniden kazandığımız için gerçekten çok mutluyum. Şimdi temelinde sevgi olan bir ilişkimiz var artık. Koçluğun ve Gülden’in desteği için teşekkür ediyorum.

Selin. – İstanbul

-o-

Sevgisizlikten ölmek üzere olduğum bir dönemde koçluk almaya karar verdim. Gülden’le yaptığım ön görüşme sonrası 3 ay birlikte çalıştık. Her hafta İzmir’den İstanbul’a geliyordum. Normalde çok tembel biri olmama rağmen İstanbul’a geleceğim günleri iple çeker olmuştum. Yorgunluk, tembellik umrumda değildi. Korkudan sevgiye dönüş hikayesiydi benimki. Neredeyse nefes almama bile engel olan birçok korkumu geride bırakıp sevgi dolu bir yaşamı kucakladım yeniden. Koçluk desteği aldığım için kendimi kutluyorum. Teşekkürler Gülden

B.T. – İzmir

-o-

Çocukluğumdan beri devam eden bir fobim vardı. Bu fobi için birçok defa destek almama rağmen bir türlü yenemiyordum. Bir tavsiye üzerine koçluk desteği almak için Gülden’le tanıştım. Fobimi çok kısa bir zamanda aştım bununla birlikte yaşamımda fobiyi ortaya çıkaran çekirdek inanç denen şeyleri farkettiğimde çok şaşırmıştım. Neyi neden yaptığımı farketmek çok çok iyi geldi bana ve beni kısıtlayan bir sürü şeyi değiştirdik. Bu dönemde bana koçluk eden Gülden sana tekrar teşekkür ediyorum.

Gülsüm Tuna – İstanbul

-o-

Hayatımın çıkmaza girdiği bir dönemde yaşamımla ilgili kritik bir karar vermem gerekiyor ancak bunu bir türlü başaramıyordum. Sonunda koçluk almaya karar verdim. Gülden’le tanıştıktan ve ön görüşme yaptıktan sonra onunla çalışmaya karar verdim. Birlikte 3 ay çalıştık ve ben daha üçüncü seansta kararımı vermiştim. Kararımı uygulamaya koyduktan sonra koçumun desteğine ihtiyacım olduğunu hissettim ve kararımın sonuçlarını koçluk süreci boyunca Gülden’le birebir paylaştım. Onunla her seans sonrası başka açılımlar ve farkındalıklar yaşıyordum ve bu benim için çok olumlu oluyordu. Şimdi başlangıçta bana zor gelen ne kadar çok şeyi aştığımı gördüğümde iyiki koçluk desteği aldım diyorum. Teşekkürler Gülden koçum

Ahmet Toplu – İzmir

-o-

Tırnak yeme alışkanlığı için Gülden hanımdan koçluk aldım. Koçlukla alışkanlıklardan kurtulabilirmiyim diye endişeli bir şekilde ilk görüşmeye gittim. Çok ilginç ama sadece 15 dk sonra yılların alışkanlığı bitti. Yıllarca acı ojeler sürerek yok etmeye çalıştığım tırnak yeme sorunu meğer 15 dk da bitebiliyormuş. Alışkanlıklardan kurtulmak için koçluk desteği almayı bu tarz durumlar yaşayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Teşekkürler Gülden hanım.

Çiçek Tokyürek – İstanbul

Yaşam koçluğu nedir diye meraktan gittiğim bir anda Gülden hanımın koçluğu anlatışından çok etkilendim. İlk seanstan sonra kendi hayatıma yönelik yeniden düzenlemek istediğim birkaç nokta vardı. Koçluk alarak bu süreci kolaylıkla aştım. Bana göre insanlar mutlaka koçlukla tanışmalı çünkü anlatmakla değil bizzat deneyimlemekle etkisi anlaşılıyor. Bu süreçte bana koçluk eden Gülden hanıma teşekkür ederim.

Selvi Canikli – İstanbul

-o-

Gülden ile ilk tanıştığımda öfke krizleri geçirir durumdaydım. Sanki tüm dünya bana karşıydı hayatımdaki herkese ve herşeye çok kızgındım. Hayata, insanlara katlanamıyordum artık. İşimde mutsuzdum, arkadaşlık ilişkilerim kötüydü ve erkek arkadaşım tarafından terkedilmiştim. Huzur yoktu hayatımda. Gülden’le iki ay boyunca her hafta düzenli olarak çalıştık. Bu süreçte şikayet ettiğim herşeyi kendimin yarattığını farkettim ve korkularımı, çekirdek inançlarımı bulduk. İki ayın sonunda şimdi bambaşka bir ben var bende. İşim, ilişikilerim ve hayatım artık dengede . Sevgili Gülden seninle tanışmak ve çalışmak çok keyifliydi. Sakin, güleryüzlü, hayranlık uyandıracak derecede yargısız ve iyi bir dinleyicisin . Sorduğun sorularla beni bana yansıttığın için ve şimdiki huzurlu halime kavuşmamdaki emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Burcu Çetin – İstanbul

-o-

Benim hikayem trajik bir yaşam hikayesi. Detayları burada aktarmayacağım ancak Gülden’le 3 ay çalıştım. Sonuç bağımlılıklarından kurtulma yolunda çok ciddi adımlar atmış ve hayata yeniden merhaba demiş yeni bir Derya var artık. Gülden’in enerjsi, pozitif bakış açısı, benim kendi gerçeğimi bana gösterme çabası onunla çalışmanın benim için ne kadar doğru olduğunu bana gösterdi. Hayatımdaki değerin tartışılmaz Güldencim, teşekkür ederim

Derya D. – İstanbul

Üniversiteyi kazanamadığım için ailem tam bir panik haldeydi. Onlara göre ben iyi bir üniversite ve iyi bir bölüm bitirip iş hayatına atılmalıydım. Annem bu yıl sınavlara hazırlık için bir koçla çalışacaksın dediğinde imdaaaat diye bağırdığımı hatırlıyorum. Asla istemiyordum . Gülden abla’ya ilk gittiğimizde kendisine bunu hem sözlü hemde tavır olarak belli ettim. Önce annemle yalnız konuştu sonra benimle bir seans yaptı. Ben önyargılıydım karşıma geçip üniversite bitirmenin ne kadar önemli bir şey olduğunu anlatıp, nasihatler verip beni ikna etmeye çalışacağını düşünmüştüm ama yanıldım bunların hiçbirini yapmadı ve beni şok etti. Gülden ablanın inanılmaz bir büyüsü var bana göre, onunla konuşurken kendini kapatamıyor insan çünkü neler hissettiğimi o kadar iyi anlamıştı ki . Aynı dili konuşuyorduk ilk defa beni anlayan biri vardı karşımda ve ilk görüşmeden sonra anneme tamam koçla çalışıcam dedim. İşin en güzel tarafı ben isteğim bölümü okuyabileceğim bunu aileme nasıl kabul ettirdiğini bilmiyorum ama bana baskı yapmayı bıraktılar, seçimlerime anlayış gösterdiler . Gülden abla kariyer yolculuğumda ilk adımda yanımda olup beni yüreklendirdiğin için ve ailemin bakış açısını değiştirebildiğin için teşekkür ederim

Comments are closed.