HER ŞEYİN BİTTİĞİ YERDEYİM!

On 12 Mart 2013

Danışan: Her şeyin bittiği yerdeyim!

Gülden: Nasıl bir yer her şeyin bittiği yer?

Danışan: Sonsuz, zifiri karanlık!

Yalnızım

Korkuyorum

Gülden: Sizi korkutan nedir tam olarak?

Danışan: İnsanlar

Gülden: İnsanların nesinden korkuyorsunuz?

Danışan: İhanetlerinden

Gülden:İhanet ne demek sizin için?

Danışan: Canım yanıyor Gülden hanım çok canım yanıyor

Gülden: Canınız yanıyor, çok yanıyor

Danışan: Evet, nasıl nasıl bu kadar kör olabildim?

Siz hiç dostum, canım dediğiniz biri tarafından ihanete uğradınız mı Gülden hanım?

Gülden: Bir dostunuzun ihaneti mi canınızı acıtan?

Danışan: Ağlamaya başlar…

Evet. Paramı, işimi, her şeyimi kaybettim. Her şeyimi aldı elimden.

Gülden: Paranızı, işinizi kaybettiniz. Bunların dışında her şeyim dediğiniz ve kaybettiğinizi düşündüğünüz başka neler var?

Danışan: Rezil oldum onun yüzünden.

Gülden: Rezil olduğunuzu düşünüyorsunuz

Danışan: Dost her şeyinizi bilir. Zayıflıklarınızı, yanlışlarınızı, doğrularınızı, eksilerinizi, artılarınızı. Beni en zayıf anımda en zayıf, en hassas yerimden vurdu.

Gülden: Sizi daha doğru anlayabilmem için benimle olanları paylaşmak ister misiniz?

Danışanım hikayenin tüm detaylarını aktardı içeriği vermemi istemediği için paylaşmıyorum. Burada sizin dikkatinizi çekmeye çalıştığım nokta içerikten ziyade yaşanan bir olayın sonucunda olanların neredeyse yaşamın bitmesiyle eş tutulması  ve aslında bu bir seçim.

Danışanım bana ilk geldiğinde ‘her şeyin bittiği yerdeyim’ diyordu. Dinlerken umutsuzluk, çaresizlik, korku mesajlarıyla dolu cümlelerdi…

Bazen en olmayacak şeyler bizim başımıza gelebilir. En ummadığınız, en çok sevdiğiniz kişi hayatınızı alt üst edebilir. Bununla da yetinmeyip hayat boyu sizin karşınızda olmaya, sizi bir şekilde negatif yönde etkileyecek şeyler yapmaya devam edebilir, sürekli hakkınızda sizi aşağıya çekecek yorumlar yapabilir, hatta rezil olacağınızı düşündüğünüz şeyleri ortaya serebilir ve işin ilginç tarafı bunu bıkmadan usanmadan yapabilir.

Bütün bunları yaparken kazanan o diye düşünebilirsiniz ve evet onun tüm bu yaptıklarına onun istediği tepkileri verirseniz o kazanmış olur ya da tam tersi ne olursa olsun siz yaşamınıza kaldığınız yerden almanız gereken dersleri alarak ve geçmişi ait olduğu yerde bırakarak devam etmeyi seçebilirsiniz. Böyle yaparsanız o ya da onlar sizi konuşmaktan, istemediğiniz ne varsa onu yapmaktan vazgeçmeyecek bunu beklemeyin bu olmayacak fakat olan daha güzel bir şey var. Siz kazanmış olacaksınız. Neyi kazanmış olacaksınız? Kendinizi, öz değerinizi, öz saygınızı, öz farkındalığınızı, öz güveninizi, öz sevginizi…

Olmadığınız şeylerden sıyrılarak, özünüzü kucakladığınızda olan-bitenin hayrını görmeye başlarsınız. O dostlarınız, sizin canınızı yakan, kıran, üzen, hakaret eden ve daha neler neler yapan kişiler… Öz’e ulaştığınızda iyi ki böyle olmuş dersiniz iyi ki bana bunları yapmış yoksa ben beni fark edemeyecektim, anlayamayacaktım ve benzer olayları tekrar tekrar yaşamak zorunda kalacaktım. Ama size bu dersi geçebilmeniz için en olmayacak şeyi yaptı ve siz şimdi öz’desiniz… Tabii ki isterseniz ve bunu seçerseniz.

Hayat olaylara verdiğiniz anlam ve seçimlerinizden ibaret, hepsi bu daha fazlası olmayacak.

PS: Seans özeti danışanımın onayıyla seansların bitiminden bir yıl sonra yazılmıştır. Kendisi şu sıralar ÖZ FARKINDALIĞIN, ÖZ SEVGİNİN, ÖZ DEĞERİN, ÖZ’ün merkezinde her şeyin yeniden başladığı yerde keyifli bir hayat sürüyor. 🙂

Sevgiyle AN’da kalın 🙂

Gülden

 

Bir Cevap Yazın